Zbliża się jubileusz…

…pół miliona wejść na naszą stronę. Jest już 490 000.
Czy będziemy jakoś to celebrować, czy ktoś ma pomysł?

Ta strona to dzieło Artura Milickiego z Akademii Bosej Stopy, dzięki Arturze! … Pomagali też: Ludwika Wykurz, Agnieszka Minota, Piotr Czajkowski, Anna Kleszcz … dzięki!

Ale od dwóch lat strona jest zaniedbana, z różnych przyczyn. Zmęczenie? Tak, jestem zmęczony. Znudzenie? Też. Artur się znudził, to na pewno, inni też … swoją drogą przydałby się ktoś do pomocy: Artura brak, ja się słabo znam na internecie, jakaś młoda krew by się przydała ???

Znudzili się też członkowie, niektórzy odeszli … ale wielu doszło. Niektórzy powrócili …

Zmęczeni są również Sędziowie? Chyba tak – jedni odeszli, inni już na emeryturze … znika przeciwnik? Nie. Młodzi są bardziej bezwzględni, aroganccy i bez skrupułów.

W moim kierunku kierują poniżające – i Sąd i Sprawiedliwość – działania, np: Sędziowie wysyłają do mnie nieprawidłowe wezwania (sformułowane tak, abym nie mógł się stawić) i od razu uruchamiają Policję w Puławach i Warszawie z nakazem odszukania i przymusowego dowiezienia mnie … jaki w tym cel?:

  1. Sprokurowanie dowodów przeciwko mnie?
  2. Pozbawienie mnie dobrego imienia?

Można też uznać, że to taka rutyna Wymiaru Sprawiedliwości, inaczej mówiąc przykład systemowego (nie zamierzonego) bezprawia – arogancji, poczucia wszechmocy i bezkarności. A przecież powinni wykazywać się skromnością i kulturą – szczególnie młodzi.

Czy przestaję walczyć? Nie – przecież walczę o wolności i prawa człowieka zagwarantowane w Konstytucji. Ale forma walki się zmienia. Charakter też. O ile na początku stawiłem (trafną – wydarzenia to potwierdzają) tezę: Konstytucja Rzeczpospolitej jest systemowo łamana bo nadal jest przytłoczona stalinowską doktryną prawną to teraz formułuję zarzuty oparte na pełniejszej wiedzy, doświadczeniu i analizie i mówię już o „systemowym bezprawiu”.

Ująłem to we WZORCACH:

  1. przepisy Konstytucji nie są stosowane
  2. hierarchia wartości/przepisów jest pomijana
  3. zasada jednakowego uwzględniania dobra/argumentacji wszystkich uczestników jest pomijana
  4. zasada logiki jest pomijana
  5. zasada prawdy jest pomijana
  6. język prawny stał się barierą i czynnikiem fałszującym rzeczywistość, narzędziem manipulacji i przymusu zamiast sprawiedliwości

Najsmutniejsze jest to, panuje powszechne przyzwolenie na takie praktyki … oraz powszechna nieznajomość Konstytucji Rzeczpospolitej.

Kto chce, niech czyta więcej: http://sad-nad-sedziami.manifo.com/

Co się zmieniło? Teraz występuję w imieniu ogólnopolskiego Ruchu Społecznego ku Praworządności i Sprawiedliwości. To istotna zmiana bo powstał taki Ruch – 21 maja 2015 r. w Sejmie. Stoję na jego czele … jeszcze się nie rejestrujemy …

Ale ta strona też jest zaniedbana, samemu nie daję rady, brakuje czasu i sił. Potrzebuję pomocy wolontariatu: informatycznej, graficznej, redakcyjnej, promocyjnej, polonistycznej, erystycznej … socjologa… nawet politologa itd. Pracy nie tak dużo, liczy się jakość – ale zadania szczytne. Cel, możliwości i perspektywy wielkie. Wystawiane będą zaświadczenia …

To wojna z niesprawiedliwym „państwem prawnym” Wojna o praworządność … mamy świetny pomysł – to duża wartość, warto ją wypromować!!!

Jeszcze zaczekajmy z jubileuszem, jeszcze brakuje 10 000 wejść. Ale już teraz dziękuje Wam wszystkim i cieszę się, że tak długo i tak trwale byliśmy razem.

Waldemar Deska

Reklamy

Obywatelski Instytut Konstytucyjny – Sąd nad Sędziami, Urzędnikami i Przedstawicielami Władz

Przyjaciele,

Wybaczcie, że tak długo tutaj nie pisałem. W kwestii moich spraw sądowych pragnę Wam przekazać iż proces postępuje choć od prawie roku niewiele się działo oprócz:

– skierowania mnie na przymusowe badania psychiatryczne

– działania Sądu Rejonowego w Puławach wspólnie z Policją w Puławach i Warszawie w celu sprokurowania dowodu mającego mnie obciążyć i popsuć moją opinię (opiszę to później)

Ze względu na kampanię prezydencką zaniedbałem stronę, nie przeszedłem jeszcze do zintensyfikowanej ofensywy przeciwko łamaniu Konstytucji przez Sądy: WSA w Lublinie, Prezesa NSA, Sąd Rejonowy w Puławach, Sąd Rejonowy w Lublinie … ale mam już plan i kilka skarg do wniesienia:

– o uznanie Ustawy Prawo Budowlane za niezgodne z Konstytucją-

– uznanie planu miejscowego za niezgodny z założeniami Konstytucji

– o jednoinstancyjnego postępowania jako niezgodnie z Konstytucją

– zaskarżenie wszystkich wyroków o pogwałcenie Konstytucji RP

Skoro już poruszamy temat Konstytucji, pragnę przedstawić Wam moje nowe dzieło: Obywatelski Instytut Konstytucyjny – Sąd nad Sędziami, Urzędnikami I Przedstawicielami Władz. Celem głównym Instytutu będzie wymuszenie na Sędziach, Urzędnikach i Przedstawicielach Władz posznowania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Dość mamy sytuacji gdy Sędzia/Urzędnik/Władza mówi: „to rzeczywiście jest okrutne, niesprawiedliwe czy absurdalne ale takie mamy prawo i musimy je stosować”. Nie! Bo to najczęściej oznacza łamanie konstytucyjnych praw człowieka.  Sąd nad Sędziami będzie się temu przeciwstawiał środkami sprawiedliwego państwa prawnego.  Grupa inicjatywna, którą powołuję i której przewodzę, organizuje 21.05.2015r. o godzinie 12.00. W Sali Kolumnowej Sejmu RP Konferencję w tym celu.

Zgłoszenia na Konferencję przyjmujemy mailowo: sadnadsedziami@gmail.com do 15.05.2015r.  Inicjatywa ma swoją stronę na Facebooku. Oto link:

https://m.facebook.com/profile.php?id=1064628393566662

Zapraszam Was serdecznie do zapoznania się ze stroną i mam nadzieję do zobaczenia na Konferencji!

Debaty o prawie budowlanym ciąg dalszy

Polemika Waldka z dr. A. Kowalewskim, współautorem i agitatorem kodeksu budowlanego, wysłana do „Rzeczypospolitej” oraz L. Jastrzębskim, reprezentantem Polskiej Unii Właścicieli Nieruchomości” miała stać się punktem wyjścia do publicznej debaty.

Zamiast tego stała się początkiem ostracyzmu – typową reakcją systemu na krytykę (O. Marquard, Z. Bauman).

Pierwszą oznaką była odmowa „Rzeczypospolitej” wydrukowania głosu Waldka – pomimo ustawowej konieczności debaty poprzedzającej przyjęcie ważnego społecznie kodeksu oraz dobrego zwyczaju. Odmowę uzasadniono następująco: „tekst niemerytoryczny”

Waldek nazywa kodeks narzędziem straszliwej ideologii opartej na odwracaniu hierarchii wartości – deptaniu Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

W kolejnych dniach będziemy publikować fragmenty dyskusji.

Oto dyskusja z dnia 3 lipca:

3 lipca

 

 

 

Replika Waldka – Rzepa / Głos Waldka w debacie

Replika pochodzi z listu Waldemara Deski do redakcji Rzeczypospolitej w debacie na temat ładu przestrzennego i zagospodarowania przestrzennego. 

Dotyczy artykułu Ludomira Jastrzębskiego (Rzeczypospolita 8 maja 2014) i repliki dr. Kowalewskiego (Rzeczpospolita 13 maja 2014)

Waldek wskazuje w nim na patologie wynikające z nie liczenia się z Konstytucją i prawami człowieka. Patologie wynikające z zapoczątkowanego przez Stalina odwrócenia ładu wartości.

Oto treść repliki

Referat o eugenice/ głos Waldka w debacie

mgr inż. Waldemar Deska
„Etyczny Wymiar Ładu Przestrzeni Jako Podstawa Rewitalizacji – Koncepcje Studialne” (wersja z rysunkami – 31 grudnia 2013)

Referat o Eugenice (31 maj 2014)

ten koń jest wielki, znowu porażka

ten koń jest wielki, znowu porażka, WSA moją skargę na przekroczenie władztwa planistycznego odrzucił, uzasadnienie? cyt z pamięci:
1. ustawa dopuszcza zakaz zabudowy
2. Sąd nie doszukał się złamania procedury podczas uchwalania planu … ten Koń z którym się kopię jest coraz większy:
a. wszystkie argumenty natury konstytucyjnej WSA zignorował
b. zastosował zasadę wyższości ustawy nad Konstytucją
c. zignorował zasadę/obowiązek uzasadnienia dlaczego moim argumentom odmówił mocy prawnej i dowodowej, Sąd po prostu je zignorował

Zawiadomienie o rozprawie WSA – 8.05.2014

Jutro, tj.  8 maja 2014 r. w WSA w Lublinie ul. Skłodowskiej 40, godz. 10.00  sala II odbędzie się kolejna rozprawa, tym razem z mojego  powództwa na uchwałę Rady Miasta Kazimierz Dolny z dnia 17 czerwca 1998 r. (nr aktu LI/284/98)

Po raz pierwszy stawiam Wymiarowi Sprawiedliwości otwarty zarzut „systemowego łamania Konstytucji” i inne np. ignorowanie lub przeinaczanie argumentów


Pliki powiązane:
2014.03.28  Zawiadomienie (PDF)

2012.08.20 WSA skarga-Rada Miejska (PDF)

2014.05.06 Pismo procesowe do skargi na Radę Miasta (PDF)