Abstrakt odrzucono

Mój abstrakt odrzucono. Spodziewałem się tego … nikt nie przyzna się, że nie dostrzega że „Król jest nagi”.
Napisałem więc do nich Tak:

Proszę o zarzuty do mojego odrzuconego abstraktu. Zapowiadam, że nie zadowoli mnie odpowiedź a la min. Zdrojewski: „poziom innych abstraktów był wyższy”. Wobec powagi problemu oczekuję merytorycznych powodów.
Bo z punktu widzenia problemu najwyższego: „doktrynalnego łamania przepisów K.R.P.” gdzie doktryna stalinowska nadal traktowana jest nad Konstytucją nadrzędnie, nie można zadowalać się próbami spóźnionymi, zalęknionymi i w gruncie rzeczy fałszującymi i legalizującymi bezprawie.
I taki zarzut stawiam Wam, organizatorom. Upublicznię go w najbliższym czasie na stronie: https://wdeska.wordpress.com/ … dobrze byłoby razem z waszymi zarzutami jako polemiką.
Kto, jeśli nie młodzi mieliby zdobyć się na odwagę zerwania kleszczy starego systemu? Starsi i zasłużeni prawnicy już nie, o czym najlepiej świadczy preambuła Mentora waszej konferencji prof. Marka Safiana, cyt: „Jeszcze dziesięć lat temu … …nie odczuwałem żadnej potrzeby odnoszenia się do reguł ponadkodeksowych. …”
Już w pierwszym zdaniu otrzymaliśmy kwintesencję problemu lekceważenia najwyższego prawa … podkreślmy: w sytuacji gdy Konstytucja obowiązuje od lat siedemnastu a nie dziesięciu! … a w dalszej części mamy inne dowody braku refleksji profesora nad duchem i literą oraz hierarchią prawa konstytucyjnego. Szkoda, że jeszcze jako Prezes Trybunału Konstytucyjnego nie odczuwał potrzeby „odnoszenia się” do Konstytucji (dowody przedstawię).
Profesor Ewa Łętowska powiedziała o mnie: „on ma rację, ale czy uda mu się to udowodnić przed sądem? … … musiałyby spełnić się brzegowe warunki: natrafić na odważnego i uczciwego Sędziego”.
I chociaż końcowa refleksja waszego mentora zawarta w ostatnim zdaniu („Ocena konstytucyjności prawa … … nie powinna być wyłącznym zadaniem sądu konstytucyjnego …”) idzie w dobrą stronę należy jednocześnie dobitnie stwierdzić: ona jest wysoce niewystarczająca a w gruncie rzeczy aktem podważenia mocy prawnej Konstytucji RP (rozwinięcie do dyskusji).
Proszę potraktować mój głos jako zarzut, polemikę oraz ofertę dyskusji i próby spojrzenia na polskie prawo już po zerwaniu pozostałości PRL-wskiej doktryny prawnej.
„Prawo konstytucyjne z punktu widzenia Konstytucji a nie Systemu”

Z poważaniem
Waldemar Deska

Tutaj jest KORESPONDENCJA dotycząca mojego abstraktu.

2 responses to “Abstrakt odrzucono

  1. Witam

    Na początek to dzięki za trud i wytrwałość jaka pan wkłada w swoją walkę.
    Chcę zaproponować jeden z wykładów Deana Clifforda na temat prawa i powiernictw, materiał odnosi się głównie do Kanadyjskiego podwórka, mimo to można się z niego sporo dowiedzieć oraz rozjaśnia wiele na temat prawa powierniczego, w jakiej roli można występować w relacji z rządem, jak te role są odwracane z powodu naszej niewiedzy, jak władza operuje na domniemaniu, o co chodzi z imieniem, jak zgadzamy się na wiele rzeczy poprzez domniemanie. Jak cały obecny system oparty jest na domniemaniu, wprawdzie nie podpisujemy z władzą żadnego kontraktu ani umowy, ale władza domniemuje, że przyjmujesz jej warunki i grzecznie podporządkujesz się jej postanowieniom. Nikt nie ma prawa spisać twoich praw. Jeśli ktoś uważa, że może spisać twoje prawa, to znaczy, że ma również prawo cię ich pozbawić, jeśli uzna to za stosowne. Twoje prawa są niepisane i żaden człowiek, ani organizacja nie mogą ci ich przyznać, ani odebrać.

    Dean Clifford – napisy PL – Your Rights, Trusts, and how to enforce them Series 1

  2. nierespektowanie Konstytucji jest sposobem na wygodne odcięcie się elit od społeczeństwa. Zamiast jasnego i sprawiedliwego prawa dla wszystkich są przepisy zrozumiałe (w domyśle) tylko dla specjalistów. Lud ma ich przestrzegać i nie wierzgać. Oczywiście ten mur przepisów niezgodnych z Konstytucją trzeba kruszyć i tylko my możemy to zrobić. Mam nadzieję, że dyskusja, do której wzywa Waldek rzeczywiście się zacznie i nabierze rozgłosu..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s