Wezwanie na badania psychiatryczne

Sąd w Puławach wezwał Waldka Deskę na badania psychiatryczne, które miały się odbyć 10.01.2014. Waldek postanowił jednak nie stawiać się na badaniach do czasu dokładnego wyjaśnienia sprawy.
Po kilku latach zmagań sądów z Waldkiem sędziowie postanowili zastosować najpodlejszy środek przymusu. Badania psychiatryczne z nakazu sądowego w demokratycznym kraju stosuje się zwykle wobec osób popełniających czyny takie jak gwałty czy morderstwa. Zakłada się, że popełniony czyn mógł się przytrafić pod wpływem nagłego ataku choroby psychicznej.
Waldemar Deska prowadzi systematyczną i konsekwentną walkę o prawo do swojego skromnego domu. Porusza ważne kwestie tj.: łamanie zasad Konstytucji i Praw Człowieka przez sądy, granice demokracji we współczesnej Polsce, mentalne dziedzictwo totalitaryzmu wśród sędziów i urzędników administracyjnych, wreszcie etyczny wymiar architektury i planowania przestrzeni. Jak się okazuje zbyt głośne poruszanie tych tematów może zostać uznane za przejaw choroby psychicznej. Można się tylko domyślać, że badanie psychiatryczne jest ostatnią deską ratunku dla sądu, który nie posiada merytorycznych argumentów przeciw Waldkowi. Dlatego postanawia pozbawić go praw obywatelskich przez udowodnienie niepoczytalności. Tak robiono wszak w Związku Radzieckim (Psychiatria represyjna w ZSRR). To wezwanie potwierdza domysły, że współczesne sądy działają tak jak w państwie totalitarnym.

wezwanie jest dostępne tutaj: wezwanie na bad psychiatryczne

odpowiedź Waldka uzasadniająca niestawienie się do przeczytania tutaj: 2014.01.08 Sąd Okregowy Karny

komentarz i oprac.: Ludwika Wykurz

5 responses to “Wezwanie na badania psychiatryczne

  1. To przepis, z którego sądy aż nadto zbyt często korzystają… Ale niestawienie się na badanie – niestety – będzie sposobem na narobienie sobie kolejnych kłopotów; jeśli nie przedłoży pan zaświadczenia lekarskiego uzasadniającego nieobecność w dniu badania, sąd wyda wyda nakaz doprowadzenia przez policję. Życzę powodzenia.

  2. To znaczy, że dobrze pan Walczy! Brawa! Mury runą!

  3. Wezwanie na badania w sytuacji kiedy wzywany nie sprawia zagrożenia dla społeczeństwa jest eugeniczną zbrodnią sądową z art.118kk. google: Wojna z hitlerowską eugeniką koncernów farmaceutycznych – google: Polski Sąd Obywatelski

  4. Może pan przysłać na adres kopie postanowienia o powołaniu biegłych? Chodzi o uzasadnienie faktycznie

  5. Pingback: Wezwanie na badania psychiatryczne | examplewordpresscom12722

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s