Współpraca z Lex Nostra

(pisane na gorąco)

We wtorek 19 marca Waldek Deska spotka się z prezesem fundacji Lex Nostra. W zamiarach jest szersza współpraca. Oprócz kolejnych audycji w radiu Bez Cenzury, Lex Nostra ma współuczestniczyć w procesach karnych Waldemara Deski oraz w procesach wytoczonych przez niego.

Do omówienia są następujące kwestie:

Historia Szopy – Waldek stawia się w roli zwykłego człowieka, który z jednej strony nie potrafi się połapać w skomplikowanych procedurach sądowych i słownictwie urzędowym, z drugiej strony chce się odwołać do Konstytucji. Ustawa zasadnicza powinna być znana przez każdego obywatela i stosowana przez obie strony.

Wychodzące na jaw zaniechania i łamanie konstytucji przez organy sądownicze.

Stosunek sądów do obywatela: Waldek wezwał do usunięcia naruszenia prawa. Sąd i Inspektor Nadzoru Budowlanego zamiast jednoznacznie się ustosunkować do pisma stawiają warunki. Wina sądu przerzucona jest na petenta.

Mamy nadzieję, że uda się dzięki temu osiągnąć cele: upomnienie się o Prawa Człowieka,  obrona Szopy, wykazanie niekonstytucyjności prawa budowlanego, tworzenie wzorców w jaki sposób obywatel ma się bronić przed opresjami aparatu państwowego.

 

L.W.

One response to “Współpraca z Lex Nostra

  1. Super!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s