Ważne oświadczenie

To oświadczenie zostanie złożone jutro przed sądem:

Waldemar Deska Warszawa 10 01 2013

Oświadczenie

Oświadczam, że nie wyrażam zgody na niniejsze żądania.

Jestem głęboko przekonany, że wynikają one z lęku i rozstroju, którego nabawiła się moja żona, wskutek podjętych wobec nas środków administracyjnych (moim zdaniem bezprawnych i nękających) w celu przymuszenia nas do rezygnacji z własnego domu.

Oto już ponad pięć lat walczę o prawo do życia we własnym domu w środowisku naturalnym, ekologicznym, w warunkach jakie sam sobie zbuduję a nie narzuconych, walcząc tym samym o podstawowe, zarazem najwyższe i ciągle nieobecne konstytucyjne wartości: Godność Człowieka, Istotę Wolności i Istotę Własności. Tylko te wartości uzyskały w Konstytucji RP status najwyższy, bezwzględny. Określa je granica „Istoty Wolności” i „Istoty Własności”(art. 31 i 64 Konstytucji RP) oraz Istota Godności (art.30 Konstytucji RP) Pozostałe nie mają aż tak wysokiej rangi.

Ta granica jest powszechnie przekraczana. Można powiedzieć, że jej praktycznie nie ma, nigdy nie zaistniała. Na jej temat brak dyskursu publicznego. Brak orzeczeń SN i TK.

Walczę również z powszechnie deklarowaną a pozostająca w sprzeczności do Konstytucji opinią oraz metodą: „Nas obowiązują przepisy a nie Konstytucja”

Tak wysławiał się Nadzór Budowlany, Wojewoda Lubelski, Starosta Puławski, Sędziowie WSA i NSA, Radni Kazimierza Dolnego, Policjanci i wiele innych osób. To bardzo powszechny i głęboko zakorzeniony pogląd. Przecież nie wziął się z niczego.

Oto lista narzędzi, metod i praktyk zastosowanych w celu przymuszenia mnie do rezygnacji z konstytucyjnych praw, w tym prawa do wyboru miejsca i sposobu zamieszkania:

 1. wymuszona szantażem przez pracowników Starostwa Puławskiego łapówka

 2. dezinformujące informacje udzielane przez pracowników Urzędu Miasta Kazimierz Dolny

 3. celowo błędnie naliczony podatek za nie będącą moją własnością linię przesyłową nn

 4. sprawa karna za to, że zbudowałem sobie dom sam

 5. sprawa karna za to, że sprzeciwiłem się nękaniu mnie przez Nadzór Budowlany

 6. bezprawnie nałożone grzywna w celu wymuszenia rozbiórki mojego domu (uchylona)

 7. sprawa karna za niepodporządkowanie się bezprawnemu (uchylonemu) postanowieniu PINB

 8. paręnaście wizji lokalnych, komisji, wizyt itp.

 9. nękająca wizyta Policji o 12 w nocy, pulsujące światło i jaskrawy strumień policyjnej latarki w moim oknie – w celu ustnego, nigdy potem nie potwierdzonego zaproszenia na posterunek w celu złożenia zeznań

 10. traktowanie mnie jak przestępcę przez pracowników Nadzoru Budowlanego i Urzędu Miasta podczas wielu wizyt w Urzędach

 11. żądanie nieupubliczniania dokumentów (protokołów z wizji lokalnych)

 12. żądanie zachowywania się takiego, które „nie sprawia kłopotów” Nadzorowi Bud.

 13. Pogardliwy rechot Radnych Kazimierza Dolnego gdy powołałem się na Konstytucję RP „Nas obowiązują przepisy a nie Konstytucja”

Ten ostatni był najbardziej upokarzający. Należy tu mocno podkreślić, że dotychczas nie próbowano i nie rozstrzygnięto w mojej sprawie fundamentalnej z punktu widzenia Praw Człowieka kwestii: czy w ogóle istnieją przesłanki, a jeśli tak to gdzie, równoważące konstytucyjne wartości: Godność, Istotę Wolności i Istotę Własności, dla których nie pozwala mi się zamieszkać na mojej własnej ziemi, przesłanki, dla których zdecydowano się ograniczyć tak wiele fundamentalnych praw: art: 2, 7, 8, 13, 30, 31, 32, 37, 38, 50, 51, 52, 54, 64, 66, 68, 71, 73, 74, 75, 76, 77 Konstytucji RP.

Waldemar Deska

5 responses to “Ważne oświadczenie

 1. Tak konstytucja jest w tym kraju nagminnie łamana przez tzw. urzędniów bez kompetencji i nieludzkich.

 2. To nie tak, ukarać kogoś za złamanie konstytucji jest niemożliwe. Podejrzewam, że nawet nie ma przepisów wykonawczych odnośnie niestosowania konstytucji w praktyce. Urzędnik natomiast może odpowiadać za niezastosowanie przepisów szczegółowych. Urzędnicy po prostu działają praktycznie. Wolą złamać konstytucję niż ryzykować zwolnienie dyscyplinarne za nie wykonywanie obowiązków.

  Poza tym, w kraju w którym istnieją dwa sprzeczne ze sobą standardy postępowania urzędnicy muszą wybrać jeden. Wybierają ten który gwarantuje im pracę i bezpieczeństwo. Konstytucja gdyby ją zacząć stosować byłaby przyczyną likwidacji niektórych stanowisk które są z punktu widzenia konstytucji zbędne.

 3. Obywatel nikim, urzędnik górą?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s