Akt oskarżenia i komentarz Waldemara Deski

Akt w formie skanu (aby powiększyć należy kliknąć w obrazek). Komentarz Waldemara deski pod spodem.Waldemar Deska komentuje Akt oskarżenia:

Takie jest prawo.
Tak nauczał Jezus, Budda, Mahomet.
Najważniejszy jest Człowiek! I jego Wolność. JPII dodawał jeszcze: i Solidarność.
Nie pamiętam kto do tego dołożył Własność, ale znalazło się w Konstytucji RP.

Godność, wolność i własność – to najwyższe wartości w hierarchii praw, niekwestionowane w demokracjach. To jedyne prawa bezwzględne – „nigdy nie można ograniczyć ich istoty. Obecne we wszystkich międzynarodowych Kartach i Deklaracjach. To dzięki nim znikają rasizmy, nazizmy, anty… zmy, eugeniki, dzięki nim pozbywamy się zła … czy całkowicie?

Im więcej czytam i rozmyślam, tym bardziej czuję, jak są piękne i mądre – najwyższą zdobyczą i osią nowoczesnego humanizmu. Jeszcze niedawno zabijano dzieci z wadą albo ludzi źle urodzonych. Dziś już tego nie wolno. Ja to lubię!

Więc dlaczego nie cenimy Konstytucji i praw człowieka? Dlaczego uczyniliśmy z Konstytucji martwą literę? Dlaczego, jeśli wspominam o Konstytucji i prawach człowieka najczęściej słyszę szyderczy śmiech?

Dlaczego śmieli się ze mnie sędziowie NSA i WSA podczas rozprawy nakazującej zburzyć mój dom, dom w którym mieszkam … ? https://wdeska.wordpress.com/
NSA – Sędzia ….. nazwała to publicystyką …
WSA – w swoim wyroku napisał: … należy podkreślić, że w orzecznictwie sądowym i w „doktrynie” sporna jest kwestia bezpośredniego stosowania przez sądy przepisów Konstytucji RP …

Ale! …. przecież, art. 8 Konstytucji RP jest wyraźny i jednoznaczny: Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio!

Konstytucja swoje a Sędziowie swoje? Odwrócono hierarchię praw! Nie godzę się na taką interpretację!

Nie godzę się na wyniesienie ponad Konstytucję, stalinowskiej prowieniencji „doktryny prawnej”. Konstytucję mamy już15 lat, najwyższy więc czas skończyć z bezprawiem w Sądach. Polska ma największą ilość skarg i przegranych w Strasburgu! Pomimo obniżających statystykę sztuczek. Pomimo najdroższego w Europie Sądownictwa!

Artykuł 48 prawa budowlanego jest nieludzki: bezwzględne pozwolenie na budowę domu i bezwzględny nakaz rozbiórki, gdy zabraknie nawet jednego papierka! Gwałci Godność człowieka, jego wolność i własność! Gwałci praworządność! Wynosi formę ponad treść. Wątpliwą zasadę ponad prawo. Wymusza narażanie ludzi na utratę zdrowia, życia, godności. Niszczy tradycję … itd. Jest sprzeczny z wieloma artykułami Konstytucji RP ………

Kobiecie na Lubelszczyźnie, której mąż, dziesięć lat temu, sam, zaadoptował budynek gospodarczy i zamieszkali w nim, a potem zginął w wypadku pozostawiając ją bezradną ze schedą, nakazano rozebrać … i nałożono sto tys. grzywny. Kobieta straciła wszystko. Dosłownie. Jak ma dalej żyć? Co na to zatroskani estetyką?

Ktoś na Lubelszczyźnie sam sobie ocieplił i obmurował dom, i za to, i tylko za to, że nie poprosił o pozwolenie!, rozebrano mu, na jego koszt, dom,! W rezultacie upokorzony i zbankrutowany wylądował wśród bezdomnych.
Kobiecie na Kaszubach, która zamieszkała na podwórku swej matki, z mężem i trojgiem dzieci w przyczepie holenderskiej, bo nie miała domu, też nakazano rozebrać jej … pojazd!. Tylko dlatego, że nie miała pozwolenia na budowę!To nie absurd, to rzeczywistość! Kobieta wzięła ciągnik i odjechała … dokąd? Takich spraw jest dużo. Dlaczego dziennikarze milczą?

Czy o to chodziło ustawodawcy?
Panie Marszałku, czy taki był cel ustawy prawo budowlane? Pisał Pan wtedy: „bezwzględny obowiązek pozwolenia na budowę i bezwzględny nakaz rozbiórki” to potrzebna generalna prewencja …. Prewencja przed czym? Przed biednymi, których nie stać na architektów, inżynierów, prawników? Prewencja przed brzydkimi? Prewencja ze względu na estetykę? Czyje interesy Pan reprezentował? Dlaczego zapomniał Pan o człowieku! O hierarchii praw!
Przypomnę Panu Eugenikę – wtedy też stosowano prewencję; w imię dobra wspólnego zabijano głuchych, zezowatych, homoseksualistów, w końcu Żydów … dzisiaj w imię „dobra wspólnego” pozbawia się ludzi dachu nad głową …do zabijania jeden krok …

Ludzkość od zarania dba o miejsce, w którym mieszka, to jest w naturze człowieka, tak samo jak dbanie o schludny wygląd. Po wprowadzeniu art. 48 już tego robić nie wolno! Potrzebne jest „pozwolenie”

Panie profesorze, Prezesie Trybunału Konstytucyjnego, jak to możliwe, że badając konstytucyjność przepisu 48 zapomniał Pan o człowieku? Zapomniał Pan o Kulturze! Jak można zrównywać osobę walczącą o godne przetrwanie z „inwestorami”? Dom rodzinny ze 100 piętrowym wieżowcem! Czy to taki chwyt „doktryny” żeby nikt nie zauważył, że łamie się prawa człowieka? Najpierw gościa odczłowieczymy nazywając go inwestorem, a potem już nie ma człowieka i jego praw … a co z sumieniem?

Przypomnę Panu, dom rodzinny ze swej istoty nie stanowi zagrożenia, jest nawet na to uchwała, najwyżej może urazić czyjeś … wrażenia estetyczne

Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich – czy burzenie domu, lub niedopuszczenie do jego zbudowania, jedynie na bazie formalno-prawnej, gdy nie zachodzą przesłanki art.31 p.3, nie łamie istoty Godności, wolności i własności?

Największy problem – czy chcemy to usłyszeć i o tym mówić! Nie było dotychczas w Polsce debaty na temat łamania najwyższych konstytucyjnych wartości, czas to zmienić.

Należy jak najszybciej przywrócić Konstytucji jej konstytucyjną rangę, przywrócić ludziom ich prawa, zlikwidować stalinowską „doktrynę”, zlikwidować przymus adwokacki, odblokować obywatelom dostęp do Trybunału Konstytucyjnego i Sądów , odpolitycznić Trybunał Konstytucyjny… i wiele , wiele więcej … jeszcze nie zasługujemy na miano „państwa prawnego”

Należy zaskarżyć art. 48 i art. 90 prawa budowlanego oraz całe „zagospodarowanie przestrzenne” Wynosi estetykę ponad inne wartości. Łamie najwyższe prawa, mija się z celem ustawodawcy, – służy grupom uprzywilejowanym a dla słabszych jest ciężarem nie do uniesienia (to nieprawda, że służy wszystkim) jest narzędziem korupcjogennym. Afera gruntowa i afera „Sawickiej” to tylko czubek góry lodowej.

Chcę nadzwyczajnego wznowienia mojego procesu, bo: pominięto w nim przepisy Konstytucji, wydano wyrok na bazie formalnej a nie merytorycznej! Nie zbadano problemu od strony techniczno-merytorycznej (faktycznie Plan Zagospodarowania Terenu dopuszcza zabudowę na mojej działce) – to wszystko jest rażącym przejawem łamania praw człowieka.

Zwracam się do Prokuratora Generalnego i rzecznika Praw Obywatelskich o nadzwyczajną apelację i zaskarżenie … Do Prezesów Sądów … wobec łamania wartości i praw najwyższych … wobec narażania ludzi na utratę zdrowia … zróbcie coś
W D

2 responses to “Akt oskarżenia i komentarz Waldemara Deski

  1. Walerian Dąbrowski

    Gdy zostanę prezydentem mojej ukochanej Ojczyzny nie będziesz musiał zadawać takich pytań a każdy sędzia znieważający Akt Prawny /nie tylko Konstytucję / będzie dożywotnio pozbawiony tej nominacji i nakazem czasowym /min. 10 lat / sprawowania pracy w adm. państwowej. Gdy zostanie nim ktoś inny będzie tak samo sprawował władzę i służył Narodowi. Warunkiem jest to aby z pochodzenia był POLAKIEM.

  2. Walcz człowieku, ja nie miałam tyle sily i świadomości gdy mnie samotną wdowę z dwójką małych dzieci na utrzymaniu , urzędnicy przeczolgiwali trzy miesiące bo chciałam wymienić termę gazową w moim własnościowym wolnostojącym domu. Do dziś nie rozumiem dlaczego musiałam wykupić pięć map geodezyjnych z usytuowaniem nieruchomości i przedłożyć w gazowni!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s