Drugi list do Wojewody Lubelskiego

Kazimierz Dolny 5 czerwca 2012
Waldemar Deska
ul. Zbożowa 23
Kazimierz Dolny

IF-I.7721.4.37.2012.BZ

Pani Jolanta Szołno-Koguc – Wojewoda Lubelski

W odpowiedzi na Pani pismo z 25 maja 2012, szczególnie w odpowiedzi na sentencję zawartą w ostatnim akapicie pisma: „ postępowanie prowadzone będzie w trybie obowiązujących przepisów” chciałbym zwrócić uwagę, że trybie tym powszechnie pomija się przepisy konstytucyjne, prowadząc w rezultacie do łamania Konstytucji RP. Ponadto w trybie tym, (jedynie z powodów formalnych – bez merytorycznej przesłanki) wymaga się oczekiwania na zrealizowanie prawa do zamieszkania w swoim domu minimum aż 18 lat.

Chciałbym przypomnieć: przepisy konstytucyjne są również przepisami, obowiązującymi, w dodatku nadrzędnymi nad przepisami, którymi posługują się organy nadzoru budowlanego. Przepisów konstytucyjnych nie można pomijać!

A tak się dzieje. Jest to praktyka powszechna. ( WSA w Lublinie akt II są/Lu 479/09 str. 4 cyt: … w doktrynie sporna jest kwestia bezpośredniego stosowania przepisów Konstytucji R P …) Pomimo jednoznacznego w treści art. 8 Konstytucji: … „Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio”

Opisałem to w poprzednim liście do Pani. Zarówno decyzje organów nadzoru budowlanego jak WSA oraz NSA wydane zostały z pominięciem przepisów konstytucyjnych.

Dlatego zwracam się do Pani, jako do przedstawiciela rządu posiadającego kompetencje zwierzchnie o podjęcie stosownych decyzji.

Nie może w Państwie Prawa być tak, że decyzje organów, bez nadrzędnego merytorycznego powodu, jedynie na bazie formalnej, pozbawiają osobę dachu nad głową, narażają ją na utratę zdrowia a nawet życia. Nie można ponad Konstytucję wynieść „doktryny prawnej” lub wymagań formalnych samych z siebie.

Z poważaniem
Waldemar Deska

do wiadomości:
Starosta Powiatowy w Puławach
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Puławach
Posterunek Policji w Kazimierzu Dolnym
Posłowie

—————
Poprzednia korespondencja:
Pismo Wojewody Lubelskiego do Waldemara Deski z 25 maja 2012,
List Waldemara Deski do Wojewody Lubelskiego z 30 kwietnia 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s