Pisemne uzupełnienie zeznań Waldemara Deski na Komendzie Policji

Kazimierz Dolny 12 kwietnia 2012

Waldemar Deska
ul. Zbożowa 23, Kazimierz Dolny
adres Korespondencyjny:
ul. Na Uboczu 2/60, 02 791 Warszawa

dot: 175/12 36/12 – uzupełnienie wniosków dowodowych

Komenda Policji w Kazimierzu Dolnym

Niniejszym chciałbym uzupełnić złożone wczoraj ustnie wnioski dowodowe.
Na wstępie kluczowa uwaga: domu swojego, „Szopy” nie zbudowałem w miejscu niedozwolonym i w sposób prawnie niedozwolony. Nie poddałem się wymaganiom formalnym: opresji architektów, prawników, finansistów i biurokratów.

A w związku z tym, że: zarówno, pozbawiona podstawy merytorycznej (oparta jedynie na uchybieniu formalnym, bałaganie, uchybieniach i zaniedbaniach organów administracji) decyzja Inspektora Nadzoru Budowlanego p. Elżbiety Dudzińskiej, jak też śledztwo prokuratora w tej sprawie, skutkuje możliwością pozbawienia mnie domu, a to zagraża mojemu życiu i zdrowiu, narusza moją Godność, wolność i prawa konstytucyjne, obraża Konstytucję R P oraz Międzynarodowe Deklaracje i Karty Praw Człowieka w tym: art. 2, 7, 8, 13, 30, 31, 32, 37, 38, 50, 51p3, 52, 54, 64, 66, 68, 71, 73, 74p1,4, 75, 76, Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej wnoszę:

– o ustanowienie obrońcy
– o przekazywanie bieżących informacji o czynnościach podejmowanych w w/w sprawie do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Warszawa ul. Zgoda 11.
– o uwzględnienie elektronicznej petycji: http://www.petycje.pl/petycja/5958/
– o przesłuchanie mnie i przyjęcie moich informacji i dowodów w sprawie mojej, Waldemara Deski, jako obywatela, wobec którego organy administracji: Urząd Miasta i Rada Miasta Kazimierz Dolny, Wydział Zagospodarowania Przestrzennego w Puławach oraz Inspektor Nadzoru Budowlanego w Puławach dopuściły się obrazy Godności mojej osoby (art. 30 KRP), naruszenia mojej wolności i praw, spowodowania zagrożenia mojego zdrowia i życia a śledztwo 36/12 wpisuje się w wymieniony ciąg szykan i ucisków.
– o przesłuchanie przedstawiciela Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Warszawa ul. Zgoda 11
– o przesłuchanie p. Piotra Fąfrowicza zam. Kazimierz Dolny ul Nadedworce… tel.785180383 art.73 KRP, autora petycji do Konserwatora Zabytków w sprawie „Szopy”.
– o przesłuchanie Inspektora Nadzoru Budowlanego p. Elżbietę Dudzińską w związku z koniecznością ustalenia naruszeń wolności i praw moich oraz innych obywateli, narażenie ich zdrowia i jakości życia, pozbawienie majątku
– o przesłuchanie burmistrza Kazimierza Dolnego w związku z koniecznością ustalenia naruszeń wolności i praw moich oraz innych obywateli, w tym ustalenia czystości i prawidłowości procedury skutkującej dzieleniem obywateli wobec prawa poprzez arbitralne przyznawanie lub odbieranie obywatelom prawa do zasiedlenia się (zamieszkania art.52 KRP)
– o przesłuchanie osób odpowiedzialnych w związku z koniecznością ustalenia czystości procedur projektowania Studium do Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz poza proceduralnego przekształcania działek w Kazimierzu Dolnym – uzasadnione podejrzenie istnienia nieformalnych struktur czerpiących ukryte korzyści z tytułu pełnienia funkcji publicznych

Wszystkie wnioski mają ścisły związek z moim protestem polegającym na zbudowaniu „Szopy”- domu, taniego, ekologicznego, wskazującego szczególnie niezamożnym obywatelom, możliwość wyboru innego, ale godnego, zdrowego, zgodnego z wartościami i naturą życia, uwolnionego od jarzma wymogów administracyjno-prawnych, ucisku korporacji architektów, prawników i finansistów skutkujących pogwałceniem wolności i praw obywatelskich. Mój protest zaowocował bezprawną decyzją o pozbawieniu mnie domu. W/w wnioski mają więc ścisły związek z podnoszoną sprawą: 36/12.

Z poważaniem
Waldemar Deska

Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej:
art. 2 … zasada sprawiedliwości społecznej
art. 7 … organy władzy działają w granicach prawa
art. 8 … przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio
art. 13 … zakaz totalitarnych praktyk
art. 30 … Godność człowieka – najwyższe i nienaruszalne prawo i wartość
art. 31 … istota wolności ma charakter bezwzględny
art. 32 … prawo do równego traktowania, zakaz dyskryminacji
art. 37 … każdy korzysta z wolności i praw konstytucyjnych
art. 38 … prawna ochrona życia
art. 50 … nienaruszalność mieszkania
art. 51p3 … dostęp do urzędowych dokumentów
art. 52 … wolność wyboru miejsca zamieszkania i pobytu
art. 54 … wolność wyrażania poglądów
art. 64 … własność ma charakter bezwzględny
art. … prawo skargi – nie można odrzucać z powodów jedynie formalnych
art. 66 … prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków
art. 68 … prawo do ochrony zdrowia
art. 71 … Państwo uwzględnia dobro rodziny
art. 73 … wolność twórczości artystycznej
art. 74 … bezpieczeństwo ekologiczne – władze publiczne wspierają obywatela
art. 75 … polityka zaspokajania potrzeb mieszkaniowych, przeciwdziałanie bezdomności
art. 76 … chronią przed działaniami zagrażającymi zdrowiu i bezpieczeństwu
art. 77 … dochodzenie naruszonych wolności lub praworządność.

3 responses to “Pisemne uzupełnienie zeznań Waldemara Deski na Komendzie Policji

 1. Pan Waldemar, bezwzględny przestępca, popełniając tak drastyczny czyn jakim jest budowa swojej chatki, zagraża otoczeniu, dlatego trzeba go idizolować od społeczeństwa na dwa lata. Kiedy w tej Polsce ludzie ogłupiani mediami w końcu przejrzą na oczy?
  Panie Waldku, ja też niedługo zostanę przestępcą. Chce wybudować w pół ziemiankę, w pół słoma z gliną i drewno. Nie zamierzam płacić żadnych haraczów, prąd będę miał z solarów, łapał deszczówkę i może jakaś studnia mała. Nie wolno mi, bo kominek nie może być jedynym źródłem ciepła, muszę doprowadzić media. Co za głupota, muszę mieć prąd jak się buduję, ale jak nie płacę to już mi mogą odciąć, już nie potrzebny wtedy.
  Banda baranów, trzeba to przepędzić póki nie jest za późno.
  Ja nawet nie składam papierów o pozwolenie na budowę, będę siedział cicho, aż mnie jakiś „życzliwy” sąsiad nie wyda.
  Trzymam kciuki za Pana, powodzenia.

 2. problem polega na tym, ze burakowata czesc społeczenstwa jest u nasz wiekszoscia a my ludzie swiatli to zaledwie garstka wiec nie bedzie zmian korzystnych dla nas bo rzad robi to, i slusznie, czego chce wiekszosc.Musza nastapic zmiany w swiadomosci tak by kiedys za milion lat buractwo to byla mniejszosc i tak nam dopomóż bóg !!!!

 3. Nie wiem ile lat to się ciągnie, ale widać że można się odwoływać w nieskończoność 🙂 Gdyby tak choć 1/20 narodu postawiła domy na „lewo” to nie daliby sobie rady z nami 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s