Dlaczego Sąd nie chce mnie wysłuchać?

Dokonałem wyboru, wyboru zgodnego z moimi poglądami: chcę żyć i mieszkać ekologicznie!!! A Państwo mi tego zabrania. Dlaczego? Przecież nie naruszam praw innych, nie narażam nikogo na niebezpieczeństwo, nie niszczę przyrody, moralności itd.

Dlaczego więc?

To problem Konstytucyjny, którego nikt nie chce podjąć. To problem poszanowania praw i wartości konstytucyjnych najwyższych: Godności osoby, jego wolności i własności. Dlaczego Sąd i prawnicy ich nie respektują? … cyt. „proszę Pana, Konstytucja to dla nas za wysokie progi”

Przecież to jawne łamanie prawa. Konstytucja mówi wyraźnie: „przepisy Konstytucyjne stoją w hierarchii najwyżej i należy je stosować bezpośrednio” Dlaczego Sędziowie ignorują ten paragraf, robią uniki, chowając się za przepisami niższego szczebla? Unikają odpowiedzialności? … czy coś więcej?

Taka postawa, obraża Demokratyczne Państwo Prawa, to postawa totalitarystyczna.

Dlaczego Sąd nie chce wysłuchać argumentów i faktów niewygodnych?

Winne są procedury i nadal obowiązująca, stalinowska doktryna prawna co czyni Sąd ślepym na przepisy Konstytucji (patrz: uzasadnienie WSA w Lublinie). Stara doktryna stoi nadal ponad Konstytucją.

A Artykuły Konstytucyjne są dla zwykłego człowieka niedostępne. Ja np. nie mogę się na nie powołać.

Łamane jest też inne elementarne prawo – prawo do wysłuchania przed niezawisłym Sądem. Jak widać Konstytucja nie jest dla ludzi, to wyłącznie instrument gierek i intryg politycznych.

Chciałbym to wykazać przed Trybunałem Konstytucyjnym, dotychczas nie miałem takiej możliwości, Sądy czyniły proceduralne uniki. Jeśli znowu nie zostanę dopuszczony do głosu, to w Strasburgu.

Chcę zwrócić uwagę na problem: mamy nową Konstytucję i starą doktrynę prawną, i to się gryzie, a prawnicy po staremu, opierają wyroki na przepisach niskiego szczebla, ignorując Konstytucję, stosując procedurę, która zwyradnia proces ustalania stanu faktycznego, w konsekwencji wydając zafałszowany wyrok.

A Konstytucję pozostawiono do kompetencji Trybunału Konstytucyjnego, ciała politycznego i niedostępnego – parunastu Sędziów.

Apel do mediów: nie zamiatajcie problemu pod dywan! Podejmijmy dyskusję!

Waldemar Deska

5 responses to “Dlaczego Sąd nie chce mnie wysłuchać?

 1. Zycze ci duzo odwagi, tym bardziej ze sprawy lamania konstytucji, problemy w sadownictwie i dzialalnosci prukuratury w Polsce sa bardzo czeste

 2. Patrzę na zdjęcie szopy i podziwiam, jaki ma zgrabny kształt, ładną fakturę drewna – i jak z tym wszystkim jest świetnie wkomponowana w pejzaż, ta szopa „bezprawna”. I przypominam sobie, patrząc na świetną minimalistyczno-ekologiczną szopę, postawioną na skraju Kazimierza nad Wisłą – różne kazimierskie kicze architektoniczne, plugawiące piękny pejzaż, ohydne, za to zbudowane z dopełnieniem wszelkich formalności prawnych (formalności, którymi zajmują się jacyś ohydni i plugawi formaliści). Przypominam sobie też „gargamele”, szpecące urokliwe miasto-ogród Leśną Podkowę. Jakieś moralne (i fizyczne?) karły urzędnicze wydały tam pozwolenia na gwałcenie krajobrazu, antychrysty jakoweś, które nie znają zalecenia Najwyższego, które brzmi: „Czyńcie sobie Ziemię poddaną” , antychrysty-formaliści plugawi myślą (słabymi mózgami), że Jahwe rzekł: „Zajebcie i zohydzcie Ziemię, byle by to było zgodne z waszymi tandetnymi formułkami prawnymi” .
  Dość ględzenia. Natchniony Twórco Szopy, jeżeli trzeba będzie bronić Pańskiego domu przed rozbiórką – proszę o sygnał, przyjadę bronić. „Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz, Polskę, ty, ze snu podnosząc skroń, stań u drzwi, baget na broń, trzeba krwi”

 3. Czy mamy szanować prawo wówczas, gdy prawne orzeczenia, formalnie bezbłędne – zaprzeczają potocznemu poczuciu sprawiedliwości? Należałoby przestrzegać przepisy prawne, gdyby były/wydawały się sprawiedliwe/sensowne. Jeśli sensowe nie są, wypadałoby dążyć do ich zmienienia, usensownienia, poprawienia. Bo lepiej żyć w państwie sensownie zarządzanym, niż w krainie absurdu. I (póki nie poprawi się głupiego prawa), należałoby bronić takich przejawów „bezprawia” – jak minimalistyczna, siedząca zgrabnie w krajobrazie szopa. Widzę w tej, postawionej przez p.Deskę „konstrukcji” (nie chcę przesadzać – nie nazywam szopy „architekturą”) – dobre, profesjonalnie wykoncypowane dziełko, które nazwałbym „minimal art”, i umieściłbym je w podręcznikach historii sztuki XXI w. (tak, siermiężna szopa z krzywych, nieheblowanych desek na to zasługuje)! —- To napisawszy, szykuję się do realizacji (wreszcie) mojego planu: od kilku lat noszę się z zamiarem sporządzenia katalogu fotograficznego „gargameli” architektonicznych, wybudowanych ostatnio w Podkowie Leśnej. W tym zjawiskowym mieście-ogrodzie, wytyczonym przed 85 laty, postawiono w ostatnim 20.leciu wiele szokujących ohydą, pokracznych-nieudacznych karykatur willi, dworków… Wszystko to z pełną akceptacją urzędników…

 4. Imagine: Gdzie nie spojrzeć – ład przestrzenny. Dobra architektura, wkomponowana w pejzaż. Harmonia, użyteczność, a też szansa na realizację natchnionych wizji, które nie muszą być przejawami anarchii (bo owe wizje nie muszą łamać przeróżnych, branżowych przepisów, przeciwpożarowych np). Szklane domy, raj ziemski dla wszystkich, cuda-wianki…. Marzenie, żeby tak było w naszym kraju…………..
  W Westdeutschland, dzięki niezliczonym, precyzyjnym i przemyślanym przepisom architektoniczno-urbanistycznym, egzekwowanym przez kompetentnych urzędników, udało się kiedyś stworzyć taki wymarzony Ordnung, albo coś – zbliżonego do idealnego porządku. Włóczyłem się przed 20 laty po Hesji i podziwiałem – zazdrościłem…
  Chyba w dobrych przepisach, tworzonych i wcielanych w życie przez dobrych administratorów, jest klucz do stworzenia takiego ziemskiego raju. Tzn. namiastki raju. Tzn. stworzenia sensownego kraju. O to się starajmy, o sensowny kraj-raj. O kraj z szopą z desek, wybudowaną przez Waldka Deskę…

 5. Hm… obawiam się, że w Westdeutschland szopa Waldemara Deski nie mogłaby powstać. Właśnie ze względu na ich umiłowanie ładu przestrzennego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s